Két rendőr találkozik. Az egyik tréfából megkérdi:
- Mondd, komám, hány gombócot tudsz megenni éh gyomorra?
- Nyolcat.
- Nem igaz, csak egyet, a többit már nem éh gyomorra eszed.
A rendőrnek nagyon tetszik a poén, ezért úgy dönt, ő is elmondja a barátainak az őrszobán:
- Mondd, Pista, hány gombócot tudsz megenni éh gyomorra?
- Hatot.
- De kár, hogy nem nyolcat mondtál. Tudtam volna egy jó viccet.
Eltéved a rendőr az erdőben.Hipp-hopp megjelenik előtte az erdő jó tündére:
- Rendőr, te egész életedben mindig szerencsétlen voltál, soha semmi nem sikerült.Kívánj valamit!
- Ööööö, izéé... Jó estét kívánok!
A faluba vezetik be a villanyt. Hogy jobban menjen a munka, versenyt hirdetnek az oszlop állító brigádok között. Még a rendőrök is beneveznek. Este számlálás, jön az első brigád.
- No, mennyi?
- Nyolc.
- Szép munka. - Jön a következő brigád:
- Mink 11-et állítottunk le.
- Hú, igen jó!
Jönnek a rendőrök.
- Hát ti mennyit ástatok le?
- Mi? Kettőt !
- Kettőőőt…? Hát a többiek mind 8-10-et ástak le!
- Az igaz … De azokéból mennyi kilátszik ...
