Skót gyerek pénzt kunyerál az apjától:
- Apu, adjál légy szives négy pengőt, mert moziba szeretnék menni.
Az öreg kotorászik a zsebében...
- Mit mondtál, fiam, mennyi kell? Három? Tessék itt van kettő, válassz, melyiket kéred!
Skót apa levele a fiának:
"Mellékelten küldöm a pénzt amit kértél fiam.
U.i.: Amúgy meg tájékoztatlak a 10 fontot csak 1 nullával írják."
Két skót ül a téren, a padon. Azt mondja az egyik:
- Te, Johnny, kínálj már meg egy cigarettával!
- Nincsen nálam - feleli a másik.
- Hát jó, akkor rágyújtok a magaméból.
De holnap megadod!
