A csiga és a teknősbéka karamboloznak az erdőben.
Egyetlen szemtanú van csak, a lajhár, aki éppen a helyszín közelében himbálózott a fán. A redőrségen faggatják a lajhárt, mit látott e szörnyű balesetből. A lajhár a következőt vallja:
- Nem emlékszem, minden olyan gyorsan történt!
A sas anyuka megkérdezi a fiókáit, mit szeretnének reggelire.
- Vércsét, vércsét!
Az anyuka elmegy, hoz nekik vércsét. Délben megkérdi, hogy mit szeretnének ebédre?
- Vércsét, vércsét!
Elmegy, hoz nekik egy vércsét.
Este nem kérdezi meg, hogy mit szeretnének, hanem minden szó nélkül elmegy, és hoz egy héját.
- De mi vércsét akarunk! Vércsét!
- Gyerekek, ezt is meg kell enni! A héjában van a legtöbb vitamin!
Egyik nap egy új kis kakas érkezik a tyúkólba. Még aznap megbúbolja az összes tyúkot.
Erre az öreg kakas azt mondja neki:
- Ne csináld ezt kis kakas, mert el fogsz kapni valamit és meghalsz!
Másnap a kis kakas már a kacsákat is megbúbolja.
Erre az öreg kakas:
- Kis kakas, rossz vége lesz ennek, el fogsz kapni valamit és meghalsz.
A kis kakas nem foglalkozik a dologgal és harmadnap már a birkákat is megdugja.
Egy héttel később a kis kakas fekszik holtan a réten és a keselyűk köröznek felette.
Erre az öreg kakas:
- Látod kis kakas megmondtam, hogy meg fogsz halni!
A kis kakas egy pillanatra kinyitja a szemét, majd becsukja.
Az öreg kakas kérdi tőle:
- Hát kis kakas te élsz?
- Csönd, még a végén elijeszted nekem a keselyűket!
