A borneói esőerdőben kapták lencsevégre ezt a ritka fajt. A borneói vörösmacskát először 1998-ban fotózták le, ám most újra sikerült a bravúr. Erről a fajról sokáig nagyon keveset lehetett tudni és ma is egyike a legkevésbé ismert macskafajoknak. Évtizedeken át mindössze hét 1855 és 1928 között gyűjtött szőrme volt csak, amit ismertek a fajból. 1992-ben sikerült élve befogni egy nőstényt, de a feltehetően beteg állat röviddel fogságba esése után kimúlt. 1998-ban kameracsapdákkal sikerült róla első ízben fényképfelvételeket is készíteni. A siker titka ezúttal is hasonló volt: a kutatók véletlenszerűen tették ki a kamerákat. Így ugyanis sokkal nagyobb esély volt rá, hogy lekaphatják az állatot, mintha azt találgatták volna, hogy hova kellene kirakni a gépeket.
Íme a Borneón eddig lefotózott veszélyeztetett macskafajok:
Borneói ködfoltos párduc
Laposfejű ma
Márványfoltos macska
Megosztás




