Budapest-Újra kezdődnek a sorozások?
Az alaptörvényben ugyanis állampolgári kötelezettségként szerepelne a „honvédelmi kötelezettség”, márpedig a politikus szerint ez csak kiképzés után teljesíthető.
– Minimális kiképzést vagy valamit muszáj lenne visszahozni – mondta a kormánypárti politikus. – Ne adj’ isten, hirtelenjében itt terem az ellen, és ha kiosztják a puskát, és aki még az életében nem látott hasonlót, az még meg sem tudja tölteni – mondta a Népszabadságnak Pósán arról: miért kellene újra katonának állnia a fiataloknak. Magyarországon utoljára 2004 májusában volt sorozás, az utolsó sorkatona 2005-ben szerelt le.
Megosztás


