Skót gyerek izzadtságtól csuromvizesen ér haza és boldogan újságolja az apjának:
- Apu! Képzeld el spóroltam egy pennyt, mert hazafelé futottam a villamos után!
Erre az apa dühösen rákiált:
- Látod, milyen hülye vagy, édes fiam! Ha a busz után futsz, kettőt spórolhattál volna
Skót apa levele a fiának:
"Mellékelten küldöm a pénzt amit kértél fiam.
U.i.: Amúgy meg tájékoztatlak a 10 fontot csak 1 nullával írják."
Két skót ül a téren, a padon. Azt mondja az egyik:
- Te, Johnny, kínálj már meg egy cigarettával!
- Nincsen nálam - feleli a másik.
- Hát jó, akkor rágyújtok a magaméból.
De holnap megadod!
A skót feleség mondja a férjének:
- Vennünk kellene egy függönyt az ablakra, mert a szomszéd mindig kukucskál, amikor a lányunk vetkőzik.
- Tudod mit asszony? Inkább te vetkőzzél az ablak előtt, és akkor majd ő vesz függönyt az ablakára.
