Hazamegy a férj, szőke felesége bűntudatosan megy elé:
- Ne haragudj drágám, de ki akartam vasalni a nadrágodat, véletlenül rajta felejtettem a vasalót, és egy nagy lyukat égettem a szárába.
- Ne is törődj vele - mondja a férj. - Van még egy ugyanolyan.
- Igen, ez nekem is eszembe jutott- mondja büszkén a feleség - abból foltoztam be a kiégetett lyukat.
Három szőke elmegy kirándulni. Megállnak egy kisebb forgalmú úton, majd elkezdenek vitatkozni, hogy hol üljenek le ebédelni.
- Üljünk a fa alá, ott olyan hangulatos! - mondja az egyikük.
- Á, ott hangyák vannak, meg minden - mondja a másik. - Inkább az üljünk le az út közepén, ott rendesen ki tudunk pakolni.
- Az túl veszélyes - mondja a harmadik.
Ezen elkezdenek vitatkozni, majd végül megállapodnak, hogy az út közepe a megfelelő hely.
Ahogy ott üldögélnek, egy autó tűnik fel a kanyarban, a sofőr későn veszi észre őket, és hogy elkerülje a balesetet, félrerántja a kormányt. Leszalad az útról, és nekicsapódik a fának.
- Látjátok! - mondja az egyik szőke. - Ha a fa alá telepedünk, már halottak lennénk!
A barna, a fekete és a szőke nő a pokolba kerül. Azt mondja nekik az ördög:
- Válasszatok egy-egy madarat, és akkor elrepíthetitek magatokat innen a pokolból.
Az ördög odafordul a barna hajú nőhöz:
- Te milyen madarat választasz?
Mire a nő:
- Legyen a sirály!
Erre az ördög:
- Miért pont a sirály?
Mire a nő: - Mert az nagyon magasra tud repíteni!
Jön a sirály, elrepülnek. Az ördög odafordul a fekete hajú nőhöz:
- Hát te milyen madarat választasz?
- Legyen a sas!
- Miért pont a sas?
- Mert az nagyon erős, elbír, és elrepít engem innen a pokolból.
Jön a sas, elrepülnek. Az ördög odafordul a szőke nőhöz:
- Hát te melyik madarat választod?
- A pingvint.
- Miért pont a pingvint?
- Mert az olyan cuki.
